Loading…

وکیل ملکی در چه اموری به ما کمک می کند؟

وکیل ملکی در چه اموری به ما کمک می کند؟

امروزه وکلا بایستی در کنار اطلاعات عمومی که در تمامی حوزه ها دارند در برخی از حوزه ها به صورت کاملا اختصاصی دارای تجربه باشد. مسائل ملکی از جمله مواردی است که نیاز است یک وکیل ملکی خوب آن را بر عهده گیرد تا بتواند مشکلات را با تکیه بر دانش و تجربه خود مرتفع کند.

الزام به تنظیم سند رسمی

لازم است بدانید که مطابق ماده ی ۲۲ قانون ثبت، دولت کسی را مالک می شناسد که نامش در دفتر ثبت املاک به عنوان مالک ثبت شده باشد.
بنابراین لازم است که فروشنده حتما برای تکمیل معاملات ملکی با حضور در دفاتر ثبت املاک، سند رسمی ملک را به نام خریدار کند. اگر فروشنده همچین کاری نکند دعوایی که وکیل ملکی شما اقامه می کند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی است.

کلاهبرداری

کلاهبرداری زمانی اتفاق می افتد که مال شخصی برده شود و این موضوع از طریق فریب شخص مورد نظر صورت می گیرد یا به شخص ضرر مالی وارد شده و کلاهبردار انتفاع مالی ببرد. البته انتفاع تنها به معنی استفاده کردن نیست همین که مال شخصی برده می شود این جرم محقق می شود.

امکان دفاع از اتهام کلاهبرداری توسط وکیل کلاهبرداری انجام می شود،و طرح پرونده کلاهبرداری را به همراه دارد. در هیچ کدام از قوانین کیفری دروغ به عنوان جرم شناخته نشده است. اما زمانی که دروغگویی با بردن مال غیر، همراه شود، جرم کلاهبرداری محقق می شود و امکان طرح شکایت از وی وجود خواهد داشت. وکیل کلاهبرداری، توانایی آن را دارد که وقوع کلاهبرداری را تشخیص دهد. برای آنکه اطلاعات کافی از کلاهبرداری بودن عملی به دست آورید می توانید از مشاوره حقوقی استفاده کنید.

 

سوالات متداول جرائم کلاهبرداری

  • جرم کلاهبرداری، شروع به کلاهبرداری و مشارکت در کلاهبرداری، چه تفاوت هایی دارند؟
  • نحوه اثبات جرم کلاهبرداری و درخواست تعقیب و مجازات کلاهبردار، چگونه است؟

این ها سوالاتی است که اکثر افرادی که با پرونده های کلاهبرداری سر و کار دارند در سر دارند. البته پاسخگویی به این سوالات در پرونده های مختلف متفاوت است که باید از طریق مشاوره با وکیل کلاهبرداری به پاسخ ها برسید.

چک

به طور کلی چک سند یا برگه ای است که طی آن فردی که چک در اختیار اوست می تواند از طریق آن اقدام به برداشت وجه از فردی که چک به نام اوست کند.
در چکی که در دست فرد است باید اطلاعاتی همچون محل و تاریخ صدور (ناظر به ذکر روز، ماه و سال است که مطابق قانون صدور چک می‌تواند وعده دار باشد) قید شده و همچنین امضا یا اثر انگشت صادرکننده باید وجود داشته باشد. مبلغ قابل پرداخت نیز باید مشخص باشد.

شرایط برگشت خوردن چک:

برگشتن خوردن چک شامل شرایط خاصی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • موجودی حساب مربوط به چک کمتر از میزان وجه ثبت شده در چک باشد.
  • نگارش چک دارای خط خوردگی، عدم انطباق امضا صاحب حساب با امضای درج شده در چک و … باشد.
  • حساب مربوط به چک مسدود شده باشد.
  • صاحب حساب به بانک دستور عدم پرداخت چک را داده باشد.

مبحث چک های برگشتی موضوعی است که افراد زیادی را در جامعه درگیر کرده است. از آنجایی که پیگیری پرونده مربوط به دعوی چک حقوقی موضوعی زمان بر و وقت گیر است از این رو بهتر است که پرداختن به این پرونده را به وکلای مجربی واگذار کرد که در این خصوص تجربیات کافی داشته باشند.

در صورتی که برای پرونده دادخواست وجه چک خود از همکاری یک وکیل بهره مند شوید نیازی به حضور در جلسات دادرسی ندارید و پرونده شما سیر حقوقی خود را با حضور یک وکیل مجرب طی خواهد کرد. از همین رو لازم نیست زمان زیادی را برای رسیدگی به پرونده خود صرف کنید.

مفهوم ارث

ارث در معنای حقوقیش به معنای انتقال قهری اموال و دارایی های فردی است که فوت شده به وراث وی. البته لازم به ذکر است که ارث صرفا نمود مادی ندارد و جنبه های معنوی نیز دارد که معمولا کمتر به این جنبه معنوی توجه می شود. وکیل ارث و دریافت مشاوره حقوقی ارث می تواند در امور مادی راهنمای شما باشد.

دریافت وکیل ارث و مشاوره حقوقی ارث

اگرچه در بسیاری از موارد با وجود آنکه افراد در رابطه با تقسیم ارث به نتایجی می رسند اما با این حال در زمان تقسیم ارث دچار مشکلاتی می شوند که وراث وادار به کسب کمک از وکیل ارث می کند. دریافت مشاوره حقوقی ارث است که می تواند این مشکلات را کاهش دهد

برای آنکه ارث توسط ورثه دریافت شود در ابتدا باید وارثیت آنان تایید و در ادامه سهم الارث آنان نیز معین گردد.

با انجام مراحل فوق مسئله انحصار وراثت به دادگاه ارجاع داده می شود و دادگاه با صدور گواهی انحصار وراثت سهم الارث هر فرد را مشخص می کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در بین وراث در رابطه با مسئله انحصار وراثت می توان با دخالت وکیل ارث نسبت به حل این موضوع اقدام کرد. آن چه شما را بی نیاز می نماید نیز دریافت مشاوره حقوقی ارث از سوی یک مشاور مجرب است